Satanistické symboly ...

30. září 2006 v 20:45 | Black angel ... Lu.c.inka |  SATANISMUS
Jako symboly Satana je často používán : číslo 666 (podle Janova zjevení je toto číslo symbolem Antikrista hlásajícího příchod ďábla-Satana: …viděl jsem šelmu.. dělala znamení ke cti té první šelmy, vykonávala veškerou její moc.. kdo má rozum, ať sečte číslice té šelmy. To číslo označuje člověka, a je to číslo šescet šedesát šest..

Další symbol je obrácený pentagram. Je to symbol černé magie nebo také Satana. Často okolo něj jsou nápisy: Samael a Lilith. Samael je pekelný kníže stojící nejblíž samému satanovi. Podle rabínské tradice je Samael totožný s "andělem mrti" a měl být také skutečným otcem Kaina. Jako biblický had geneze je občas ztotožňován s Leviathanem. Sameal je také esoterní jméno Satanovo. Lilith (též Lilita) je pekelná manželka Samaela, noční démon, nazývaný také "pekelná děvka". V černé magie často ztělesňuje symbol temné stránky ženské sexuality. Do Obráceného Pentagramu je také někdy vkreslena hlava Mendéského kozla - pak se občas nazývá Baphomet.
Netopýr v mnohých kulturách netopýr ztělesňoval temné síly a chaos. Pro budhisty byl symbolem zaostalé šílené mysli.
Obrácený kříž - Podle pověsti byl sv. Petr ukřižován hlavou dolů, protože se sám cítil nehoden být ukřižován vzpřímeně jako Kristus. Obrácený kříž se proto stal symbolem pokory. Má podobný symbolický význam, jako obracený strom života - duchovní síla má kořeny v nebi, odkud sahá k zemi. V dnešní době ho z nevysvětlitelných důvodů převzali satanisté a považují ho spolu s obráceným pentagramem za svůj symbol. Osobně si myslím, že se pokusili (jak je u nich typické) nějak přetvořit křesťanský kříž, ale zapomněli, že Obrácený Kříž už dávno jako symbol existuje.
Jako ochranný prostředek proti ďáblu je považován: pentagram, oktogram, hákový kříž..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tento blog??

Nejlepší,co znám... 48.5% (2826)
Skvělej... 20.6% (1202)
Jo,dobrej! 14.7% (858)
No jo de to!! 7.2% (417)
Nic moc,spíš škaredej!!! 2.5% (145)
BLEEEEEEEE 6.5% (380)

Komentáře

1 nixxii nixxii | E-mail | 25. února 2007 v 22:08 | Reagovat

S tim krizem je to trosicku jinak, ale jo celkem dobre informace... Ave Satan..

2 šišna šišna | 1. června 2007 v 5:32 | Reagovat

internet de do kopru...člověk se chce něco dozvědět a tohle už je čtvrtej blog (zatim) co má naprosto totožný informace..uplně k ničemu...

3 jexi jexi | 8. června 2007 v 21:14 | Reagovat

Ahoj,chtela bych se zeptat,jestli nekdo nevite,co znamena tetovani

se znakem 69  ?

4 Thorn Thorn | 12. srpna 2008 v 13:04 | Reagovat

Překvapuje mě, že informace v tomto článku týkající se symbolů jsou poměrně přesné, většinou blogy, které se rozhodnou zabrousit do něčeho podobného, uvádějí neskutečné bláboly často převzaté z nejrůznějších ženských/holčičích časopisů. Tedy, docela dobrá práce. ;)

Ad obrácený kříž, či Svatopetrský kříž: obrácený kříž jakožto symbol satanismu byl podle některých pramenů použit církví katolickou a to tam, kde byla líčena Černá mše. Byla líčena jako opak mše křesťanské, tedy obrácený kříž je zde nasnadě.

Ad Baphometh: obrácený pentagram s vepsaným Mendéským kozlem se vždy nazývá Baphometh, tak se tento konkrétní symbol protě jmenuje. Jinak co znamenají písmena okolo se přesně neví, ale rozhodně to není Samamel a Lilith (už z důvodu počtu písmen). Podle některých pramenů by to měl být hebrejský ďábel Laviathan (což sedí i podle písmen, hebrejština nepíše samohlásky).

Ad jexi: :D 69 není číslo nikterak mystické (ale když o tom tak přemýšlím, občas dokáže být mystické až dost :D). Číslo 69 obecně označuje sexuální polohu zvanou 69. Jak prosté, milý Watsone.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama