Říjen 2006

Sedm smrtelných hříchů světa...

30. října 2006 v 22:22 | Black angel ... Lu.c.inka |  7 Smrtelných hříchů...
Sedm smrtelných hříchů světa

Ať chceme, či nechceme, historie nás všechny provází den co den. Lhostejno, co děláme, jakou máme v práci pozici, jak jsme vzdělaní, či jakým způsobem vnímáme svět, všichni jsme postiženi (někdy positivně, někdy negativně) historií našeho národa, kontinentu či lidstva.
Každému Čechovi cosi hrkne v palici, když uslyší slovo "Mnichov", každý z nás aspoň trochu vnitřně (možná, že podvědomě) se zachvěje, když uvidí naše korunovační klenoty. Stejně tak se všichni tak trochu bojíme v temné uličce hloučku dvaceti rómských spoluobčanů, kteří vypadají, že s vystřelovacím nožem umí zacházet mnohem lépe, než s učebnicí zeměpisu, či matematiky a kolem kterých musíme projít, abychom dosáhli hlavního vchodu do činžáku, ve kterém bydlíme. Pokud se nám to podaří bez ztráty kabelky, tašky, dvou litrů krve, či peněženky, podvědomě pak cítíme malé vítězství a není se čemu divit.
Stejně tak, jako jsme citově vázáni k historickým událostem, které jsou nezvratné, stejně se uchylujeme ke zkušenostem, získaných z literatury, kinematografie, či jiných informačních zdrojů. Jedním z informačních zdrojů, který je stále hodně využíván je bezesporu bible. Pro mnohé je to kniha knih, pro jiné je to kus historie našeho kontinentu a naší kultury, pro mnohé cár papíru, na kterém je popsán celkem slušný smyšlený epos. Ať už patříte ke kterékoliv skupině, zajisté Vám neuniklo pojednání o sedmi smrtelných hříších světa. Osobně jsem bibli nečetl a si ani na to nebudu mít v nejbližší době čas, nicméně mé povrchní znalosti této problematiky mi sdělují, že v této publikaci jest zmínka o sedmi smrtelných hříších, kterých se lidé dopouštějí. Jsou to: obžerství, lakota, pýcha, lenost, smilstvo, závist a msta. Tento seznam jsem zplodil na základě filmu "Sedm", kde je toto téma pojato jako námět scénáře a dle mého názoru velmi kvalitně. Nebudu zde rozebírat kvality tohoto filmu, chtěl bych se zaměřit na jiný fakt, který mě v souvislosti s naší společností napadl. Není to ani tak fakt, jako spíš příměr. Když člověk čas od času sleduje naše, ale i cizí sdělovací prostředky, může tento tok informací vnímat různě.
Jsou lidé, kteří jsou v podstatě konzumenti všeho, co se jim přinese pod nos - totální konzum, naprosto vymaštěné hlavy (viz. Dřívější články na tomto serveru).
Jsou také lidé, kteří jsou naprosto nezávislí, free, cool a tvrdí, že společnost je k ničemu, že nejhorší nepřítel člověka je "státní systém", aniž by pořádně tušili, co tento pojem v kontextu jejich představ znamená a jeho výhody pochopí až v momentě, kdy tento nenáviděný systém nutně potřebují (například zásah záchranné služby první pomoci).
Asi nejpočetnější skupinou obyvatelstva jsou lidé, kteří žijí dle měřítek naší společnosti "normálně". (Tím netvrdím, že se jejich život dá nazvat normálním, je to otázka vždy jen pohledu na věc).
Ať už s tímto prostým (možná až příliš zjednodušujícím rozdělením souhlasíte, či nikoliv) myslím si, že lze na věci najít i jiný, zvláštní úhel pohledu, který bych chtěl v tomto článku prezentovat.
Při sledování každodenního dění kolem sebe se totiž neubráním pocitu, že každý z nás má v sobě hluboce zakořeněny ony hříchy světa. Všech sedm, bez výjimky. Každý z nás je občas trochu sobecký, hříšný, každý z nás občas závidí, je pyšný na něco, nebo na někoho (čehož zhusta lituje), každý se občas pořádně přežere, či se mstí. Asi je to normální a nechtěl bych na tomto místě nabádat nikoho z Vás, aby se nad sebou zamyslel, jak často a čím hřeší. To rozhodně ne. Zajímá mě četnost, respektive rozdělení těchto sedmi vlastností mezi naším obyvatelstvem. Asi by bylo zajímavé udělat takovou malou statistiku, něco jako sloupcový diagram v excelu, kdy na ose x by byly postupně vyjmenovány tyto vlastnosti a na ose y by byla abundance, s jakou se dotázaný dopouští jednotlivého hříchu. Ze získaného sloupcového grafu by se poté mohla generovat křivka, něco jako profil hříchů jednotlivých lidí, sociálních skupin, pohlaví, národů apod. Dost by mě totiž zajímal tvar takovéto křivky pro muže a ženy. Nepochybuji o tom, že tato křivka je pro obě pohlaví zcela rozdílná a její tvar lze buď nějakým způsobem exaktně zjistit, nebo ho lze postupně dedukovat, uvedu příklad.
Debilizátor. V něm se dost často vyskytují reklamy na věci, které více-či méně potřebujeme a které jsou nám přes tento nejmocnější nástroj manipulace s davem vnucovány. Pokud se zamyslíte nad stylem reklam a tím, co v nich je, pochopíte, že agenti v reklamních agenturách nejsou vůbec žádní hlupáci. Jsou to profesionálové ve všech směrech a znalost těchto lidských slabin je u nich výtečná. Například reklamy pro ženy: pokud by jste byli natolik odolní jedinci, že by jste jich shlédli hodně naráz, popř. pokud si je z historie pamatujete, jistě se neubráníte pocitu, že většina těchto reklam je nabita závistí. Proč ukazují Aqua-Aqualinea - voda, kterou když budete pít, budete jako miss! Minimum kalorií (bodeď, dyť je to voda, nic jiného). Taková pičovina, nicméně ty ženské to kupovat budou, protože každá chce vypadat jako miss, aby ostatní záviděly. Jinak si princip této reklamy nedokážu vysvětlit. Je mnoho dalších indicií, které můžete kolem sebe najít a z kterých můžete dedukovat hřích závisti u žen. Doporučuji Vám všem, aby jste si někde opatřili takový časopis Cosmopolitan (hlavně ho nekupujte, jen si ho někde na nějaké návštěvě prolistujte). Mimo to, že cca 50 % všech stran jsou reklamy, z hlavních článků zhusta vycítíte, že "My Vám dáme devět stoprocentních rad, jak…" no, a teď to vždycky stojí zato; následují věty stylu: "Kterak zničit sokyni", "Kterak ho zcela ovládnout", "Jak to udělat, aby Vám zobal z ruky", "Jak být na večírku hvězda" atp. Ze všeho jde cítit příliš mnoho agresivity. Proč? Nevím, proč nadnárodní korporace takhle pěstují agresivní chování mladé generace žen. Snad jim to umožňuje následnou lepší manipulaci s davem, ale to je otázka, na kterou by měli odpovědět jiní, psychologové…
Co se týče chlapů je zde situace jiná, nicméně nikterak růžová. Pokud by jste se pokusili analyzovat zdroje informací, které jsou řízeně posílány mužské populaci, jistě se neubráníte dojmu, že se jedná o skupinu lidí, jejichž primárním zájmem je v podstatě nic nedělat (lenost) a přežírat se (obžerství). Pýcha a smilstvo následují v těsném závěsu. Nicméně křivka četnosti hříchů mužské populace je dle mého více plochá. Řekl bych, že se ta křivka jakž-takž blíží přímce. Individuálně se toto samozřejmě liší a názory každého z vás na náchylnost jednotlivých pohlaví k jednotlivým hříchům budou zcela jistě rozkolísané. Vliv na to bude zajisté mít úzká komunita lidí, ve které se pohybujete, takže mě, prosím, nekamenujte v případě Vašich jiných zkušeností.
Podobné přirovnávání lidských vlastností a popisu jejich povah lze rovněž nalézt v knize Malý Princ od Euxipéryho. Zvláštní, jak někteří lidé kolem naprosto přesně sedí modelu domýšlivce, nebo ochlasty.
Proč ale zde bliji na papír takové myšlenky? Proč vůbec hledat v lidském chování takovéto vlastnosti? Odpověď je prostá. Zdá se mi, totiž, že naše společnosti se čím dál, tím víc ubírá směrem k degradaci lidského chování, že se ubírá směrem k obžerství, pýše, lakotě, lenosti, smilstvu, závisti a mstě…
Českou společnost dle mého názoru asi nejvíc tíží obžerství, ale zkuste, prosím, v níže uvedené anketě dle svého názoru přiřadit Váš názor o zatížení české populace mužů a žen sedmi smrtelnými hříchy světa. Výsledek bude jistě stát za zamyšlení.

Očičko v tyrkysu..

30. října 2006 v 18:18 | Lu.x.inka.. |  Očička..
Tohle je mocinky krásný očičko...

Smrt nebo život?

30. října 2006 v 14:51 | Black angel ... Lu.c.inka
Tak si vyberte... Myslím,že je to jedno značné,ale myslím,že se najdou i tací co označí smrt..

Motta ... xD

30. října 2006 v 14:40 | Black angel ... Lu.c.inka |  Básničky...
Život je boj a sebevrah je ulejvák.
Dokud můžeš, MUSÍŠ
Zastavte život, chci vystoupit!!
Nejvíc na životě miluju tu rozmanitost - každý den mě nasere někdo jiný...
Potkalo mě štěstí, řeklo UHNI a šlo dál....
Šťastný člověk není ten, kdo tak připadá ostatním, ale ten, kdo se tak sám cítí....
Dokud dýchám, žiju, a dokud žiju, budu bojovat, abych mohl dýchat...
Život není krátký, to jenom my jsme tak dlouho mrtví.
Neztrácejte čas ztrácením času!!!
Jeden za všechny, každý sám za sebe.
Lidi, neztrácejte hlavu. Kdo to má po vás uklízet!
Je ti 5 a každý ti závidí, je ti 10, neumíš násobilku, ale každý ti závidí. Je ti 15, prožíváš první lásku, a každý ti závidí. Najednou se ohlídneš a zjistíš, že na všechno ti jeden život nestačí. Pak začínáš závidět pětiletým...
Co tě nezabije... Se tě pokusí zabít znovu!!!
Vše cokoli v životě učiníš se ti třikrát vrátí.
Až přijde den, který na kusy rozbije tvůj sen,
buď silák a nebreč, zatni pěsti,
vždyť střepy přinášejí štěstí!
Jsem na dně, konečně se mám od čeho odrazit!!!
Máme pouze takové přátele, jaké si zasloužíme.
Nikdo není povinen konat víc, než může.

Fotky cigaret...

30. října 2006 v 11:00 | M.a.r.t.i.n.k.a |  Sebepoškozování...

Účinky drog

30. října 2006 v 11:00 | M.a.r.t.i.n.k.a |  Sebepoškozování...
ÚČINKY DROG
HAŠIŠ A MARIHUANA( konopné drogy ):zánět dýchacích cest, zhoršená paměť a pozornost, úzkosti, panika, riziko rakoviny je 5-10krát větší než u nikotinu…
HEROIN(herák, speedball):závislost i po kratším užívání, utlumění dýchacího systému může vést až k zástavě dechu, oslabuje imunitní systém, velká náchylnost k infekčním onemocněním, velké riziko předávkování, nitrožílní aplikace s sebou nese velká ririka - HIV, otrava krve, žloutenka….
KOKAIN( koks, crack ):značná úzkost a stihomam, silný úbytek na váze, změny osobnosti, silné kolísání nálad, enormní povzbuzení a hyperaktivita při které člověk sám sebe špatně zvládá…
LSD( trip, papír ):deprese a úzkosti, dlouhodobé užívání může vést k rozvoji skryté duševní poruchy a narušené vnímání
MDMA( extáze ):zhoršení paměti, emoční otupění, snižuje křečový práh a může vést k záchvatům křečí, při doznívacím účinku se narkoman dostane do depresivních nálad, které mohou vést k sebevražedným tendencím
PERVITIN( perník, piko ):navozuje stavy toxické psychozy, srdeční a neurologické obtíže, zhoršená koncentrace a paměť, rizika spojená s vnitrožilním užíváním ( HIV, žloutenka )
papa

Znovu život...

29. října 2006 v 14:35 | Black angel ... Lu.c.inka

Život...

je jen ubohou parodií na naše sny!

je jako žebřík do kurníku - krátkej a posranej.

je kurva, záleží jen na tobě, jak velká.

je jen vzpomínka žíjícího sebevraha.

je boj, který stejně nikdo z nás nevyhraje!

je bahno a jenom svině v něm umí chodit...

je jak běh v rozvázaných botách. Dřív nebo později si beztak rozbiješ hubu.

je smutné jeviště a člověk musí hrát, když mu srdce krvácí musí se umět smát.


Jsem krutý i něžný - jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla. Tak vstaň a žij.

Žij rychle, umírej legračně.

Nehledej smrt - ona si Tě najde sama a záleží jen na ní za jak dlouho!

Nechtěj od života mnoho a budeš šťastný!

Až zemřu, pohřběte mě tváří dolů, aby mi celý svět mohl políbit prdel.

Nikdo se mne neptal, jestli se chci narodit. Tak mi teď nerikejte, jak mám žít...

S životem je to jako s hrou, nezáleží na tom, jak je dlouhá, nýbrž na tom, jak se hraje.

Když v životě najdeš cestu bez překážek, určitě nikam nevede.

Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Tenhle obrázek mě uchvátil...

Smutný příběh...

29. října 2006 v 14:05 | Black angel ... Lu.c.inka |  Příběhy/Povídky
Podívala se naposledy z okna...prosila ať se příjde...! On jediný ji mohl pomoci...od otce,od života,od smrti....stále pevně věřila že příjde! Čekala....čekala týden, dva, měsíc! Bolestivě snášela tvrdé a hrubé rány jejího nevlastního otce s myšlenkou na něj, že za ní ten den přijde, že ji stále miluje, že ji vrátí svoje srdce...! Seděla na posteli a hrdě zadržovala slzy....věděla...že NEPŘIJDE. Podívala se naposledy z okna, kde nedávno pršelo a odešla...šla a šla. Nevěděla kam, bylo ji to jedno...k tomu aby snášela dál rány otce ji už nestačila pouhá myšlenka na něj, neměla pro co žít!!! Najednou se zastavila před velkým stromem...stromem který se najednou objevil na prázdné louce....stromem na kterém bylo neznámé lanko....A byla rozhodnutá! Postavila se na kámen pod lanem a dala si kličku okolo krku. Naposledy prosila ať přijde za ní...aby ji zachránil, vrátil ji jeho srdce, důvod proč žít...Koukla se nahoru, na zatažené nebe a uviděla JI (smrt). Už tam na ni čekala, čekala až ukončí svůj život! Natáhla k ní ruku... Stačí tak málo, jen kousíček k smrti! A v tom ho z dálky spatřila. Byl na druhém konci louky a vyděšeně na ni koukal. Blikla v ní jiskřička naděje....byla tak blízko k smrti.....začala JI naléhavě prosit aby mu mohla aspoň pohlédnout do tváře! ONA na ni jen pohlédla a zmizela. Stála tam dál a mlčky koukala, jak tam její láska stojí. Proč nejde blíž?? ptá se sama sebe. Natáhla k němu ruku....,,Je pozdě, moc pozdě...." špitla. Věděla, že ONA se vrátí....že pro ni přijde! A měla pravdu, vedle ní ONA stála, a čekala....,,JE ČAS " řekla a natáhla k ní ruku. ,,Ne, ještě ne, on mě zachrání, on mi svoje srdce vrátí!" prosila JI . A opravdu, šel pomalu k ní. Byla šťastná...přišel! ONA ale nechala ruku nataženou a udělala letmý pohyb prstu k sobě...Kluk roztáhl náruč, a ona plně rozhodnuta chtěla jít k němu. Kámen, na kterým stála byl ještě kluzký od deště a ona...sklouzla se jí noha, dotkla se JI a........ visela. Před očima se jí mlžilo, jen malou škvírečkou v zamlžených očích koukala na svojí lásku, která k ní běžela a něco volala. Nic neslyšela, nic necítila, všechnu sílu dávala do svých očí, aby zůstaly otevřené...aby ho mohla vidět!! Toho, kvůli kterému tady je, kvůli kterému je teď s NÍ...lano ji řeže to krku, vlasy ji vlají do obličeje, malá škvírka kde ho vidí mizí v dáli. ,,MILUJU TĚ " uslyší od něj ty nejhezčí slova na světě...a pak je ticho, hluboké ticho...nic necítí, nic neslyší, nic nevidí......nemá oči......nemá život....Neví, že její láska stojí u její mrtvoly a brečí...brečí a v rukách svírá svoje srdce které ji chtěl dát, brečí a prosí o odpuštění, brečí a křičí....křičí svou bolest! Křičí, že nepřišel dřív...že ji nezachránil! Křičí, že to bez ní nezvládne, že ji miluje, že se bál přijít dřív...bál se že ji zlomil srdce!!!Nevěděl že to srdce se snažila držet i přes rány otce pohromadě....kvůli němu!! Křičí, brečí, prosí, miluje ji....Ale to už ona neví..........NIKDY TO UŽ NEBUDE VĚDĚT!!
ZDROJ:http://luciiiiik8.blog.cz/

lysohlávky-zajímavé houbičky

29. října 2006 v 12:00 | M.a.r.t.i.n.k.a |  Sebepoškozování...
Lysohlávek je známo více než padesát druhů. Jen málo posvátných rostlin se těší takové úctě a vážnosti jako mexické houby, Aztéky označované jako teonanacatl - božské tělo - a používané jen při nejvýznamnějších obřadech. Indiáni o nich mluvili i jako o »květech« či »drobných kvítkách«. I přes toto něžné pojmenování měly houby podobný úděl jako peyotl. Pro evropské církevní představitele byly obzvlášť urážlivé a ze všech sil se snažili jejich náboženské používání vymýtit. Ve své represivní činnosti byli natolik úspěšní, že se jim podařilo zahnat celý kult do neproniknutelného tajemství, jež se otevřelo až na konci třicátých let minulého století, kdy se podařilo získat první dva druhy posvátných hub. Od té doby už bylo objeveno více než pětadvacet druhů hub, z nichž nejvýznamnější jsou lysohlávky, kterých je popsáno celkem dvanáct druhů, včetně límcovky kubánské, která je občas mezi lysohlávky řazena.

Houby s toulavou povahou
Přestože se tato drobná houba vyskytuje na celém americkém kontinentě i v Evropě, její používání je omezené jen na Mexiko a přilehlou oblast Guatemaly, kde je rozšířená mezi mnoha kmeny. Je pravděpodobné, že se houba používala v dávných dobách i ve Střední a Jižní Americe, ale důkazů je zatím málo na to, aby se daly uzavřít jednoznačné závěry. Posvátné houby jsou dnes nejrozšířenější mezi Masakety, jež je používají při věšteckých a náboženských obřadech.
To, jakou houbu si šaman zvolí ke svému obřadu, záleží na mnoha faktorech: účel použití, oblíbenost i dostupnost v daném ročním období. Houby totiž rostou velice proměnlivě, což znamená, že se mohou určité druhy na jeden rok zcela vytratit. Chemické složení ale zůstává stejné, jen obsah hlavních halucinogenů, indolových alkaloidů psilocybinu a psilocinu, se liší.

Šamani v sukních
Houby se jedí syrové nebo se rozemelou a z drtě se připraví nápoj. Sbírat je smí jen neposkvrněná dívka v době novoluní. Šaman je pak postaví na chvíli na oltář v kostele. Obřady jsou dnes celonoční seancí, jež často zahrnuje uzdravovací rituály. Slavnost je doprovázena zpěvem modliteb či krátkými popěvky. Šaman, povětšinou to bývá žena, svůj zpěv doprovází rytmickým tleskáním a plácáním do stehen. Vlivem hub se brzo dostaví fantasticky barevné, kaleidoskopické halucinace, jež bývají i sluchové a člověk se začne ztrácet ve víru fantazie, která nabývá opravdovosti a skutečnosti. Ze zpěvu jedné šamanky, který byl nahráván a studován, se zjistilo, že o sobě zpívá, jak s pomocí hub léčí a zprostředkovává Boží moc.

2 největší lidské hříchy??

29. října 2006 v 11:11 | Lu.x.inka.. |  7 Smrtelných hříchů...
Jsou dva hlavní lidské hříchy, ze kterých vyplývají všechny ostatní: netrpělivost a lhostejnost. Pro netrpělivost byli vyhnáni z ráje, pro lhostejnost se nevracejí zpět. Možná ale je jen jeden hlavní hřích: netrpělivost. Pro netrpělivost byli vyhnáni, pro netrpělivost se nevracejí. Franc Kafka
Tak jako se netrpělivost v nynějších podmínkách lidského žití ihned zmocní každého proniknutí světla a zhmotní je do strnulého díla v prostoru a čase, tak to byla také netrpělivost, která překroucením vytvořila ze života člověka žijícího původně ve shodě s řádem věčnosti nynější životní podmínky. Kdysi žil člověk v řádu věčnosti, v ráji, a tajemství pro něj bylo zjevenou samozřejmostí. Tím, že z netrpělivosti ukvapeně uskutečnil tento řád, místo aby trpělivě spolupůsobil na jeho provádění, vytvořil čas a prostor a sám v něm uvízl. Ztratil vědomí pro věčnost, která se tak pro něj stala mystériem.

Tato chyba nebyla ovšem nějakou jednorázovou událostí, člověk se jí dopouští každým okamžikem znovu tím, že jedná ze svého omezeného vědomí, vázaného na čas a prostor. Je tak v každém okamžiku vyháněn z ráje a teoreticky by se do něj mohl v každém okamžiku zase vrátit, kdy by se vzdal své netrpělivosti a nechal působit opět řád věčnosti.

Člověk se však mezitím v čase zařídil, zdánlivě si vytyčil množství zdánlivých věcí, a tyto zdánlivé věci jej nyní obklopují nejen jako jeho vlastní tělo, vlastní motivace představy, nýbrž také jako těla, motivace a představy druhých lidí, ba jako celý pomíjivý svět. Všechny tyto vy tyčené věci mají setrvačnost a tíži. Člověk se jim poddává - a to je ten hlavní hřích lhostejnosti, neboť upadá do zvyklostí a zákonů smyslového světa a na návrat do ráje již nepomýšlí. Kdyby tajemství jeho kruhy stále nenarušovalo a kdyby jej nenechalo klopýtat, nakonec by se v pomíjivém světě dočista ztratil.

Možná ale, že tato lhostejnost není tou hlavní, rozhodující chybou. Lhostejnost je působením neznámého řádu vždy znovu otřesena. V netrpělivosti však působí pýcha člověka na vlastní schopnosti, která ho zaslepuje vůči požadavkům tajemství a která je neustále překrucuje. Tak člověk kolem sebe utěsňuje své vězení stále víc, tím snižuje možnost působení tajemství a tím i možnost návratu.

Zdroj: Kafkovo Tajemství - Konrad Dietzfelbinger, nakladatelství Volvox Globator

Dvojče jen duší, ale přece...

28. října 2006 v 19:26 | Abi=) |  Příběhy/Povídky
Tak jsem se rozhodla napsat jednu povídku. Je sice krátká, ale pro mě něco znamená. Je to o milované osobě a v tomhle případě ne o klukovi. Doufám, že se vám bude aspoň trochu líbit.
Je chladná zimní noc, možná ta nejchladnější v Prosinci. Aspoň pro jednu dívku co šla po ulici byla chladná. Šla a nevnímala lidi kolem sebe a ani to, že jí za krk padá ledový sníh. Ztratila ji navždy. Už se k ní nikdy nevrátí. Tyhle myšlenky se jí honily hlavou když si vzpomněla na svojí nejlepší kamarádku. Byly jako dvojčata, trávily spolu každou volnou chvilku. Ale teď byl všemu konec. Poslední slova co od svojí spřízněné duše slyšela byla ta nejbolestivější v jejím životě. Řekla jí, že už jejich kamarádství nemá cenu, že si našla jinou kamarádku, jiné dvojče. To byla ta nejhorší věc co se mohla stát. A teď nevěděla co má dělat. Vždycky když jí něco trápilo tak šla za svým dvojčetem, ale teď tady nebyl nikdo kdo by jí pomohl. A tak šla, procházela se všude po celém městě, chodila na místa kde spolu trávily nejvíc času a kde se jí vraceli vzpomínky. Přišla až k parku a tam si sedla na jednu z houpaček a nechala volně téct slzy po své tváři. Přemýšlela o všem co s ní zažila a taky proč se to muselo stát? Měli se přece tak rády. Ano měla jí moc ráda. Nevěděla čím to je, ale měly mezi sebou pouto. Vždycky říkaly, že jsou dvojčata, i když to nebyla pravda. Ale ony to tak cítily. "Dvojčátko?" ozval se za ní známý hlas. Otočila se a tam stála ona ta, která jí zradila.
Tuhle povídku bych chtěla věnovat M.a.r.t.i.n.c.e, protože je to člověk který mi rozumí. A jenom doufám že se tohle mezi náma nestane. Přátelství někdy znamená víc než láska. Mám tě ráda dvojčátko. Abi.

Krásný očičkooo..

28. října 2006 v 15:10 | Lu.c.inka...black angel |  Očička..
Hm.. na tohle s edá snad jenom říct... Moc krásný!!

Fallen angel ...

28. října 2006 v 14:21 | Black angel ... Lu.c.inka |  Básničky...
Spadlý anděl se v temnotě vznáší,
jeho černá křídla ho pod zem snáší.
Krev je tak rudá a on krvácí moc,
kdo ho vezme zpět a svobodu mu vrátí ještě tuhle noc?
básnička z blogu : kreativnigoths.blog.cz

Marihuana

28. října 2006 v 11:00 | M.a.r.t.i.n.k.a |  Sebepoškozování...
Podle indické tradice věnovali bohové konopí člověku proto, aby mohl poznat rozkoš, odvahu a zvýšit své sexuální touhy. Pravdou je, že konopí provází člověka už více než 10 000 let, tedy již od počátků zemědělství ve Starém světě. Je jednou z nejstarších pěstovaných plodin s obrovským využitím. Získává se z něj olej a pevné vlákno a samozřejmě díky obsaženým látkám je i cenným narkotikem a léčivem. Pěstování konopí se postupně rozšířilo téměř po celém světě - s výjimkou Arktidy a tropických deštných pralesů. Jeho použití je tak široké, že se zmíním především o jeho léčivých účincích.

Nektar bohů a lék
Indické védy opěvují konopí jako jeden z božských nektarů, který člověku zaručí cokoli, ale těšilo se vždy velké oblibě i v lidovém léčitelství i v různých školách indické medicíny. Tam se učilo, že konopí je silně aromatická rostlina, jež zlepšuje náladu, podporuje trávení a reguluje vyměšování žluče, a proto jej předepisovali pro zvýšení chuti k jídlu, zlepšení trávení a zkrášlení hlasu. Užívalo se i k léčení celé řady jiných nemocí jako bolesti hlavy, zuřivosti, nespavosti, pohlavních chorob, černého kašle a souchotin. Proslulost konopí jako všeléku se rychle šířila do nových oblastí. V Africe se používalo při léčení úplavice, malárie, sněti a horeček. V některých kmenech se dodnes kouří jako účinný prostředek proti hadímu uštknutí a ženy jej kouří k zmírnění porodních bolestí.

Středověk neznal drogy
Ve středověké Evropě se konopí jako omamný prostředek nikdy nevyužívalo, zato jako lék bylo vysoce ceněno a zprávy o jeho používání sahají až do starověkého Řecka. Léčitelé rozlišovali mezi pěstěným a plevelným konopím. Pěstěné konopí bylo předepisováno k celé škále nemocí, plevelné se používalo jen k léčení uzlin a lipomů. Používání konopí v domorodém léčitelství má nepochybně svůj původ v jeho psychotropních a halucinogenních účincích, které primitivní člověk, neustále hledající nové zdroje potravin, zcela jistě objevil. Mohl tak vstoupit do vyšších sfér bytí, odpoutat svou duši, komunikovat se světem bohů, a je možné, že tak konopí stálo i u zrodu prvního náboženství.

Anorexie, Bulimie... fotky

28. října 2006 v 8:28 | M.a.r.t.i.n.k.a |  Sebepoškozování...
Tak tadyhle dávám nějaké fotky různých anorektiček, bulimiček apod. Některé jsou fagt hafo husté,tak bacha....
teď k porovnání normální záda(dole):
Hej lidi, tak se mi zdá že tyhle borky asi netrpí obžerstvím!! Ty we hlavně ať vás nenapadne něco podobného ze sebe udělat:(
papa

Citáty a nejen o lásce (zase:))

27. října 2006 v 18:49 | Abi=) |  Básničky...
Ahojky všichni! Nějak poslední dobou nestíhám a tak se moc omlouvám, že jsem sem nic nedala. Hned to napravím a dám vám sem pár citátů, který se mi moc líbili.
Ten kdo na lásku nezemřel, nemůže tvrdit, že ví, co je skutečně někoho milovat!
Láska je jako květina...Pokud ji nezalíváš zvadne a pokud ji naopak přeléváš zhnije...
Nikdo nesetře slzy líp, než ruka toho, jež je způsobila...
I dotek postačí k vyznání...
Největším a nejtěžším důkazem lásky je nechat toho druhého jít svou vlastní cestou...
Když se člověk loučí s někým, koho měl rád, teprve pak si uvědomí,že ho vlastně miloval...
Je těžké milovat někoho, kdo o tom nevi, těžší je však milovat toho,kdo o tom nechce vědět...
Usmívej se na toho, kdo ti nejvíc ublížil, aby neviděl jak moc tě to bolí...
Lidé si způsobují bolest navzájem...protože v ní nechtějí být sami...
Pamatuj!Když tě chce někdo nas**t, potřebuješ k zamračení 42 svalů,zatímco pouhé 4 stačí ke zvednutí prostředníčku, abys všem řekl:FUCK OFF!
Jen proto, že tě někdo nemiluje tak, jak bys chtěl , neznamená, že tě nemiluje jak nejvíc umí...
Opravdový přítel je ten, kdo ti nabídne ruku a dotkne se tvého srdce...
Jestli je fakt bolest chlebem pro duši, pak jsem se přejedla a je mi špatně...
Láska,která nemohla umřít nebyla láskou.
Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak opak je pravdou, láska znamená milovat!
Kouzlo první lásky je v tom, že nevěříme, že jednou skončí.
Myslet lze rozumem, ale chápat jen srdcem.
Proti urážce je možno se bránit,proti soucitu však ne.
Pravá láska je ta, která zůstává stále, ať jí dáváme všechno, nebo jí vše odpíráme...
Tak to je ode mě zatím všechno. Jinak jsem přidala takovou anketu a pište komentíky jaký citát se vám nejvíc líbil a proč...mám vás ráda páško

Adreska na poradnu....

27. října 2006 v 17:14 | M.a.r.t.i.n.k.a |  Sebepoškozování...
dávám sem adressku kde si můžete udělat test jestli máte poruchu příjmu potravy a nebo si jen přečíst co je to třeba mentální anorexie...
mějte se moc krásně

Krásný animačky..

27. října 2006 v 16:16 | Black angel ... Lu.c.inka |  Avantary
Kránsý animačky.. Oh já z tohohle umřu.. Je to tak čistý,krásný... Moc hezký..
Líbí se vám to??

Nejhorší hřích .. obžerství?

27. října 2006 v 11:11 | Lu.x.inka ... |  7 Smrtelných hříchů...
Tradiční pojetí sedmi smrtelných hříchů se rozhodl víceméně inovovat italský psychologický časopis Riza Psicosomatica. Využil k tomu anketních otázek na téma pocity viny, na něž odpověděla tisícovka mužů i žen ve věku od 25 do 55 let.
Většina z dotázaných přiznala, že nejvíc hřeší přejídáním, které také považuje za nejvážnější provinění. Druhé místo s přehledem obsadilo zbytečné utrácení při nákupech, na třetím skončilo zanedbávání rodiny. Až na sedmé, tedy poslední bodované příčce, skončila nevěra. Vinu za ni pociťuje pouze devatenáct procent respondentů. Především ženy, které jsou vůči ní podstatně nesmiřitelnější a nemilosrdnější.
Co vy na to? Myslím,že to není až tak pravda...

Jste na alkoholu závislí?

26. října 2006 v 16:30 | M.a.r.t.i.n.k.a |  Sebepoškozování...
Všechny následující otázky se týkají období posledních 12 měsíců. Vyberte tu z následujících odpovědí, která se nejvíc blíží skutečnosti, a zatrhněte ji.

1. Cítil jste během posledních 12 měsíců silnou touhu nebo nutkání pít alkohol?
Ne - Někdy - Často

2. Nedokázal jste se ve vztahu k alkoholu ovládat? (Pil jste i tehdy, když to bylo nevhodné, nebo jste vypil víc, než jste původně chtěl?)
Často - Někdy - Ne

3. Měl jste tělesné odvykací potíže ("absťák") po vysazení alkoholu (např. nejčastěji třes po ránu)?
Ne - Někdy - Často

4. Zvyšoval jste dávku alkoholu, abyste dosáhl účinku původně vyvolaného nižší dávkou?
Často - Někdy - Ne

5. Zanedbával jste dobré záliby kvůli alkoholu nebo jste potřeboval víc času k získání a k užívání alkoholu či k zotavení se z jeho účinku?
Ne - Někdy - Často

6. Pokračoval jste v pití alkoholu přes škodlivé následky, o kterých jste věděl?
Často - Někdy - Ne


Vyhodnocení:

Spočítejte odpovědi "často" a odpovědi "někdy"

0 odpovědí "často" a "někdy" znamená, že se patrně nejedná se o závislost.

1-2 odpovědi "často" a "někdy" - tento výsledek vyžaduje důkladnější vyšetření.

3-6 odpovědi "často" a "někdy" znamenají, že se patrně jedná o závislost
Tak jak vám to vyšlo?
papa