Srpen 2011

Hojivý lektvar Erika Linbeasta

10. srpna 2011 v 10:00 | ♥¦ wHiTe GuArdiAn AnGeL ¦♥ |  KOUZLA ...
Přísady:
1díl šalvěje
1díl meduňky
1díl tymiánu
1díl rozmarýnu
1díl feniklu
popř.1díl měsíčku na popáleniny
2-5dílů pramenité vody podle toho kolik toho chcete mít a jak učiné
pár kapek svěcené vody
Postup:
Dáme vařit vodu,mezitím nasekáme byliny na větší kousky.
Až bude voda horká pozor né vařící(chceme jen aby se uvolnily šťávi ne aby se to uvařilo) vsypejte byliny a jemně promíchejte
po chvíli sundejte z plamene a zceďte a slejte do nádoby,přidejte na posvěcení a dejte chvíli nabít na slunce.Potírejte přímo na rány,odřeniny nebo modřiny.Nebo můžete udělat formou masti místo vody sádlo.

Roztomilé malé lhářky - Jak to všechno začalo

9. srpna 2011 v 10:00 | ♥¦ wHiTe GuArdiAn AnGeL ¦♥

Tři udrží tajemství tehdy, jsou-li dva z nich mrtví.

- BENJAMIN FRANKLINV této kapitole se dočtete o tom jaká byla Alison a celkově jaké byly i Aria, Emily, Spencer a Hanna. V létě, po dokončení sedmé třídy byly holky u Spencer ve stodole(Melissinin pokoj). Alison jim chtěla ukázat, že se naučila hypnotizovat, a tak se taky stalo. Sedly si do kruhu a Alison začala odpočítavat od sta.............. jedna. V tom najednou Spencer vyskočila! Bylo tam na ni málo světla. Chtěla víc světla a kvůli tomu se s Alison pohádala. Spencer vyjela na Alison ať jde pryč. Ostatní holky to nevnímaly, měly sen (teda aspoň Emily a Hanna) - zřejmě byli v hypnóze. Po tom co se Spencer s Alison pohádala, tak Alison odešla. Spencer šla ihned za ní, ale Alison nikde ... V tom se najednou probudila Aria. Hanna a Emily se také ze svého snu vzbudily a začaly si o něm povídat... Prý viděly Alison ve studně, kde byla nějáká rostlina. Potom se ozvala Aria:"Kde je Spencer a Alison?". Byly vyděšené. V tom se najednou objevila Spencer, ptaly se ji kde je Alison, stále odpovídala takto: "Nemám ponětí. Myslela jsem si... já nevím.". Další den každé z nich volala Alisonina matka - Nakonec rodina DiLaurentis (Alisonina rodina) zavolala policii. Byla nezvěstná. Zbytek děvčat chodil neustále na výslechy. Všechny v okolí Rosewoodu neustále vyslýchali. Léto přeskočilo do školního roku, a ten přešel v nové líto. Po Alison ani stopy. Policie pokračovala v pátrání - ale potichu. Média ztratila zájem. DiLaurentisovi se z Rosewoodu odstěhovali dva a půl roku po Alisonině zmizení. A životy Spencer, Arie, Emily i Hanny se za tu dobu změnily také. Za tu dobu, když procházely ulicí okolo Alisonina domu, už nepropadaly v pláč, jak tomu bylo z počátku. Smutek pomalu odezněl a jejich duše zalil zcela jiný pocit - úleva.

Jistěže, Alison byla Alison. Její rameno bylo vždycky nablízku, když ses potřebovala vyplakat. Byla to ona, komu jsi volala, aby od nového kluka zjistila, jestli se mu líbíš. Byla to ona, kdo ti popravdě řekl, jestli ti džíny dělají velký zadek. Jenže to byla také ona, koho se všechny bály. Ali o každé z kamarádek věděla víc, než kdokoli jiný. A znala i příběhy, které si všechny přály odstranit - stejně jako tělo. Je to příšerná představa, že by Ali mohla být mrtvá, ale... pokud by skutečně byla, jejich tajemství by zůstala skryta.

A tak tomu je už tři roky.
ALISON DILAURENTIS

Jason with Alison

8. srpna 2011 v 10:00 | ♥¦ wHiTe GuArdiAn AnGeL ¦♥
Tak tato fotka je neskutečná! Jsem z ní celá hotová!nicota.blog.cz

Roztomilé malé lhářky - Kniha obal /opis/

7. srpna 2011 v 9:00 | ♥¦ wHiTe GuArdiAn AnGeL ¦♥
Výtažek z knížky:
-----------> přední strana obalu

Nikdy nevěř hezké holce se strašlivým tajemstvím

Roztomilé malé lhářky

SARA SHEPARDOVÁ

-----------> levé rameno obalu

Jistěže, Alison byla Alison. Její rameno bylo vždycky nablízku, když ses potřebovala vyplakat. Byla to ona, komu jsi volala, aby od nového kluka zjistila, jestli se mu líbíš. Byla to ona, kdo ti popravdě řekl, jestli ti džíny dělají velký zadek. Jenže to byla také ona, koho se všechny bály. Ali o každé z kamarádek věděla víc, než kdokoli jiný. A znala i příběhy, které si všechny přály odstranit - stejně jako tělo. Je to příšerná představa, že by Ali mohla být mrtvá, ale... pokud by skutečně byla, jejich tajemství by nikdo neobjevil.

A tak tomu je už tři roky.

----------------> pravé rameno obalu
Něco o autorce: SARA SHEPARDOVÁ absolvovala Newyorskou univerzitu a získala titul MFA z tvůrčího psaní na Brooklyn College. Románovou řadu Roztomilé malé lhářky inspirovalo její dětství ve Filadelfii v Main Line. Nějakou dobu žila spolu s manželem a psy ve městě Tucson v Arizoně, kam je zasazen příběh její nové románové řady Lying Game (Hra Lhářů). A zpátky do Main Lane se přestěhovala teprve nedávno.

Na motivy knižní série Roztomilé malé lhářky od Sary Shepardové vysílá americká televizní stanice ABC úspěšný seriál.

(moje pozn. Přijde mi, že se autorka románu potýkala už od útlého dětství se samou lží, od toho se vyvíjejí i její ostatní romány. Většina z nich souvisí nějak se lží. )

----------------> zadní obal knihy

KAŽDÝ MÁ CO SKRÝVAT - ZEJMÉNA HOLKY ZE TŘETÍHO ROČNÍKU STŘEDNÍ ŠKOLY - SPENCER, ARIA, EMILY A HANNA.

Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná.
Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny před světem jedno mnohem horší tajemství.
Jak to můžu vědět? Jednoduše proto, že o nich vím všechno - co strašného provedly v minulosti i jaké pavučinky předou právě teď. ptáte se, co na tom má zajímat právě vás? Povím vám to.


-A.


Pretty Little Liars

6. srpna 2011 v 21:59 | ♥¦ wHiTe GuArdiAn AnGeL ¦♥
Americký seriál, který uchvátil mnoho teenagerek a dospívajících dívek.

Momentálně běží v Americe II. řada a tento týden vyšel 8. díl. Už po 1. díle shlédnutí I. řady Vás seriál vtáhne do děje, máte pocit, že jste také roztomilá malá lhářka a potřebujete ihned další kupu dalších dílů.